Tieto zaujímavosti o zvieratách okolo nás mnohých prekvapia

Autor: Čo je nové na sme.sk | 8.6.2018 o 11:17 | Karma článku: 4,85 | Prečítané:  2614x

Z vlka sa v núdzi stane vegán a roztopašná kuna dokáže pokaziť auto. Príbehy z novej knihy pobavia aj naučia.

Malá kniha o zvieratách - Nina Sobotovičová.Malá kniha o zvieratách - Nina Sobotovičová. (SME - Igor Kovár)

V čase párenia havran lichotí samičke pozvánkou na večeru. Svoju vyvolenú sa snaží zbaliť

na to, že jej prinesie myš alebo hraboša. Havrany žijú v stálych pároch a samec tak na jar nadšene ohuruje vždy tú istú partnerku.

To je len pár riadkov z novej zábavno náučnej príručky s názvom Malá kniha o zvieratách. Do našich kníhkupectiev ju prináša denník SME ako príjemné čítanie na leto či zaslúženú odmenu za vysvedčenie.

Malá kniha o zvieratách - Nina SobotovičováMalá kniha o zvieratách - Nina Sobotovičová (SME - Igor Kovár)

„Keď sme boli so sestrou malé, otec nás často brával na prechádzky do chotára,“ hovorí autorka kniky Nina Sobotovičová.

Vyrastala na dedine, obklopená zajacmi, kozlencami, kravami a najrôznejšou hydinou.

Najradšej spomína na prázdniny u babky, na skrývačky v kuríne či naháňačky s kozou. Koza obyčajne vyhrala, na rozdiel od Niny vedela vyliezť na strechu.

„Vždy sme natrafili na zviera, o ktorom nám otec čosi zaujímavé povedal. A on teda vedel rozprávať.“ Niektoré z príbehov si autorka zapamätala. Mohla sa od nich odraziť pri písaní detskej rubriky o zvieratách, na základe ktorej vznikla táto knižka s odpoveďami na mnohé praktické otázky z prírody.

Dozviete sa v nej, kedy prestať prikrmovať sýkorky, ktoré vtáky majú hlas ako pokazená vysielačka a koľko mlieka nadoja kravy rekordérky ako aj ďalšie zaujímavosti o 38 živočíchoch z našej prírody.

Kniha sa v týchto dňoch dostáva do kníhkupectiev, ale viete si ju kúpiť aj online na stránke vydavateľstva. V dňoch 26. júna až 1. júla 2018 ju nájdete aj v novinových stánkoch. Bude pribalená k denníku SME aj k denníku Korzár.

Ak ste predplatiteľ SME, knihu si môžete objednať za zvýhodnenú cenu 3,50 € telefonicky na čísle 02/ 323 77 777 alebo e-mailom na predplatne@petitpress.sk.

Malá kniha o zvieratách vychádza v edícii autorov denníka SME. Prinášame ju pre vás po úspešnom knižnom debute o únose prezidentovho syna od Matúša Burčíka, knihy Zamyslenia Róberta Bezáka od novinárky Marie Vrabcovej či výbere toho najlepšieho v knihe Prvá vodka po smrti od Ľ.Feldeka či Obesíme ťa od M.Havrana ale aj v ďalších knihách, ktoré vychádzajú v edícii autorov denníka SME.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?