Staňte sa sponzorom investície s najlepším úrokom: vzdelania detí

Autor: Čo je nové na sme.sk | 31.5.2018 o 15:04 | (upravené 20.6.2018 o 14:59) Karma článku: 5,48 | Prečítané:  2674x

Dlhoročný projekt SME V ŠKOLE prináša kvalitné tvorivé vzdelávanie. Hravou a nenútenou formou sprostredkováva vedomosti tisíckam žiakov a študentom na slovenských školách.  

Už o dva roky by sme na Slovensku mali recyklovať až 50 percent odpadu. Realita súčasnosti? Na Slovensku sa zrecykluje menej ako štvrtina odpadu.

K dôvodom patrí určite aj to, že slovenské domácnosti triedia oveľa menej, ako by bolo potrebné. Výchova k ochrane životného prostredia na školách žalostne chýba a ak k aktuálnym témam spoločnosti často nemá vzťah ani učiteľ, ani rodina, len ťažko získajú deti vzťah k ekológii, ale aj iným témam, ktoré sú úplne mimo záberu školských osnov.

Schvaľovanie učebníc je zdĺhavý proces. O učebniciach rozhoduje len niekoľko členná komisia a ich rozhodnutie platí dlhé roky.

Výsledok? Učebnice pravidelne chýbajú a v podstate nedokážu reagovať na aktuálne témy.

Učitelia sa musia riadiť učebnými osnovami s predpísanými učebnicami. Alternatívne pomôcky si školy musia kúpiť buď za vlastné, alebo preniesť toto bremeno na rodičov.

Projekt SME V ŠKOLE sa snaží pomáhať školám a už niekoľko rokov v spolupráci s partnermi prináša žiakom a študentom slovenských škôl pracovné zošity, ktoré pútavou formou približujú témy, ktoré sú aktuálne a o ktoré je v školách záujem.

Vďaka kreatívnym úlohám ich motivujú kriticky uvažovať, chápať informácie v súvislostiach, diskutovať a formulovať vlastné myšlienky.

Staňte sa partnerom projektu aj vy a vďaka vašej pomoci sa pracovné zošity dostanú k tisíckam žiakov.

Podporiť môžete pracovné zošity blízke vašej oblasti pôsobenia alebo akúkoľvek tému, ktorú považujete za dôležitú, ako napríklad:

- Ochrana životného prostredia

- Ochrana života a zdravia

- Multikultúrna výchova

- Mediálna výchova

- Dopravná výchova

- Etická výchova

- a množstvo ďalších tém z rôznych predmetov (fyzika, chémia, ekonomika a pod.).

Kontakt

Bližšie informácie o možnosti podporiť projekt SME V ŠKOLE a o výhodách vašej podpory, Vám radi poskytneme na emaile tatiana.vlckova@petitpress.sk alebo na telefónnom čísle 0903/776130 – Tatiana Vlčková. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?