Nová kniha Róberta Bezáka prichádza do kníhkupectiev

Autor: Čo je nové na sme.sk | 3.12.2017 o 22:20 | Karma článku: 10,20 | Prečítané:  4491x

Čítanie na Vianoce s odpoveďami na otázky, ktoré si v živote skôr či neskôr položí každý. V dňoch 19. – 31. decembra  2017 ju nájdete aj v novinových stánkoch pribalenú k denníku SME aj k denníku Korzár.

Róberta Bezáka pozná na Slovensku každý, ale väčšina iba ako odvolaného trnavského arcibiskupa. Za uplynulých päť rokov žil príbeh, ktorý písali iní.

Raz bol odvážnym alebo až priveľmi ctižiadostivým cirkevným hodnostárom, inokedy ukrivdeným alebo zatrpknutým človekom, samotárom, ktorý sa vzdialil priateľom, alebo exhibicionistom, ktorý túži po pozornosti.

Ani jedna z týchto úloh mu nebola vlastná. Po celý čas sa usiloval iba o to, aby zostal samým sebou a zachoval si dôstojnosť svojho mena.

Z kazateľníc kostolov k nám už nemôže prehovoriť, ale boli by sme ochudobnení, keby sme nepoznali jeho myšlienky o živote a smrti, o nebeskej harmónii či o rozporoch v nás, a najmä o tom, čo je zmyslom i cieľom ľudského snaženia: o láske.

Stále nám má čo povedať, lebo nejde o človeka jedného príbehu zaseknutého vo svojej krivde, ale o osobnosť, ktorej múdrosť a empatia pramenia zo životných skúseností a z hĺbky duše.

Napriek všetkému, čo prežil – alebo možno práve preto – zostal tou osobou, ktorá chce veriť v dobro človeka, a má pochopenie aj pre jeho poklesky a pochybnosti.

Knihou Zamyslenia nás Róbert Bezák v rozhovoroch s novinárkou Marie Vrabcovou pozýva na spoločnú cestu, aby sme aj cez každodenné starosti a trápenia videli zmysel a krásu života.

Zamyslenia dopĺňajú aj viaceré fotografie od svetového fotografa slovenského pôvodu Yuriho Dojca. Kniha je dostupná už dnes v každom dobrom kníhkupectve alebo online na stránke vydavateľstva.

V dňoch 19. – 31. 12. 2017 ju nájdete aj v novinových stánkoch. Bude pribalená k denníku SME aj k denníku Korzár.

Noví predplatitelia a predplatitelia denníka SME, ktorí si predĺžia svoje novinové predplatné na rok 2018, dostanú knihu zadarmo. Bude im doručená poštou najneskôr začiatkom februára.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?