Citáty a výroky známych osobností v SME

Autor: Čo je nové na sme.sk | 12.9.2017 o 15:17 | (upravené 12.9.2017 o 15:54) Karma článku: 1,83 | Prečítané:  1012x

Získajte zbierku citátov a výrokov známych osobností. V stredu 13. septembra nájdete v denníku SME mimoriadnu prílohu nazvanú Citáty a výroky, ktorá obsahuje vyše 400 najlepších výrokov. 

Zbierky výrokov a známych osobností patria medzi obľúbené čítanie“  mnohých ľudí. Aj na internete je im venovaný obrovský priestor - hoci autenticita a pôvod konkrétneho citátu či výroku je neistý, môže ísť o zlý preklad, zámenu alebo dokonca výmysel. Aj napriek tomu však ľudia po citátoch siahajú radi a často.

Nenávisť má lepšiu pamäť ako láska.
HONORÉ DE BALZAC (1799-1850)
Francúzsky spisovateľ

Dôvodov môže byť niekoľko – hľadanie argumentov k nejakej téme, hľadanie inšpirácie či aspoň hľadanie niečoho, čo dokáže našu vlastnú vyspelosť a kultivovanosť. Ináč to vyzerá, keď v článku, pri prednáške či v liste zacitujete nejakú osobnosť – a tento citát podporí vaše argumenty, prípadne s týmto citátom vstúpite do polemiky. Ešte viac zažiarite, ak dokážete nejaký citát povedať priamo z hlavy. Čo nie je problém, nabifľovať sa desať citátov môže byť dobré aj preto, že si potrénujete pamäť.

Najhorší šialenec je svätec, ktorý sa zbláznil.
ALEXANDER POPE (1688-1744)
Anglický básnik

Pri zbierkach výrokov a citátov je dôležitá hodnovernosť zdrojov a to, aby boli zoskupené do tém. Tak sa v nich môžete ľahko orientovať a najmä získate celé paletu názorov, často brilantne sformulovaných, na nejaký problém či oblasť života. Ak píšete bakalársku prácu či esej, neviete ako začať alebo ste sa zamotali v argumentácii, siahnite po zbierke citátov. Pár si ich na danú tému prečítajte a práca sa vám opäť rozbehne.

Zver prácu leňochovi a on ti začne radiť.
KARAKULSKÉ PRÍSLOVIE

Získať jedinečnú zbierku citátov a výrokov môžete aj vy, ak si v stredu 13. septembra kúpite SME. Osemstranová príloha obsahuje citáty a výroky na témy: čas a pamäť, zlo a nenávisť, humor a radosť, hádky a konflikty, práca a vytrvalosť, lenivosť a prehra a tiež o jedení a varení.

Citáty a výroky sme vybrali z najväčšej zbierky citátov, ktorú pod názvom Kniha citátov zostavil Martin Podolan.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Holého mercedes pre štát podporuje veľmi nebezpečnú skratku

S majetkom firmy nemôže spoločník narábať ako s vlastným.


Už ste čítali?