Zástupca šéfredaktorky SME Petr Šabata prejde do Českého rozhlasu, nahradí ho Jakub Filo

Autor: Čo je nové na sme.sk | 23.11.2016 o 13:00 | Karma článku: 5,88 | Prečítané:  2547x

Petr Šabata odchádza do Prahy do Českého rozhlasu. Na pozícii zástupcu šéfredaktorky pre spravodajstvo ho nahradí hlavný editor Jakub Filo.

Vo vedení redakcie denníka SME nastane od prvého januára zmena na pozícii zástupcu šéfredaktorky pre spravodajstvo. Doterajší zástupca Petr Šabata, ktorý prišiel do denníka SME v roku 2014, prijal ponuku Českého rozhlasu.

“Dva roky v SME boli úžasnou ľudskou aj profesijnou skúsenosťou. Spočiatku len s pár ľuďmi a dnes už s profesionálnym tímom sme obhájili postavenie denníka SME a SME.sk v ťažkých chvíľach ich existencie,” hodnotí svoje pôsobenie Šabata.

“Niečo také sa podarí jedenkrát za život. Redakcia SME je ‘len’ o 330 kilometrov ďalej od môjho domova, než by mala byť. Český rozhlas je inštitúcia, kde vzniká hodnotný a seriózny obsah dôležitý pre spoločnosť, v týchto časoch dvojnásobne,” dodal Šabata na adresu svojho nového pracoviska.

Šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová sa Šabatovi za jeho pôsobenie poďakovala. „Petr Šabata svojou profesionalitou a skúsenosťami pomohol preniesť denník SME cez náročné obdobie.“

Jakub Filo

je absolventom Fakulty sociálnych štúdií a Filozofickej fakulty Masarykovej univerzity v Brne, na Paneurópskej vysokej škole získal doktorát v odbore masmediálne štúdia. V roku 2004 nastúpil do Tlačovej agentúry SR. V roku 2007 prešiel do redakcie internetového portálu Aktuálne.sk, kde od roku 2011 pôsobil ako editor a zástupca šéfredaktora. V denníku SME pôsobí od júna 2015, najskôr ako vedúci oddelenia vedy a techniky, od septembra 2015 bol hlavným editorom.

Na pozícii zástupcu šéfredaktorky pre spravodajstvo od prvého januára nastúpi hlavný editor Jakub Filo. Do denníka SME prišiel v júni 2015, predtým pôsobil v TASR alebo v redakcii Aktuálne.sk ako zástupca šéfredaktora.

„Jakub je nadaný novinár, ktorý rozumie zlatým pravidlám novinárstva, ktoré sa nemenia zmenou média. Tie je potrebné zachovať najmä v časoch, keď niektorí čitatelia prepožičiavajú svoju dôveru informačným zdrojom, ktoré s poctivým novinárstvom nemajú nič spoločné,“ hovorí šéfredaktorka Balogová.

“Verím, že s tímom budeme naďalej prinášať čitateľom kvalitný a užitočný obsah, aby sme si udržali ich dôveru,” povedal Filo.

Aktuálnu dvojicu zástupcov šéfredaktorky Beaty Balogovej, pre online - Tomáša Prokopčáka a pre magazínový obsah - Svetlany Kolesárovej, bude od nového roka dopĺňať zástupca šéfredaktorky pre spravodajstvo, Jakub Filo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Liga majstrov vrcholí, Real hrá s Liverpoolom

Sledujte online prenos s nami.

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Zabíjajme, lebo aj tak nás zabijú.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?