Prečo dostalo SME.sk responzívnu titulku?

Autor: Čo je nové na sme.sk | 2.6.2016 o 15:07 | (upravené 3.6.2016 o 9:46) Karma článku: 9,25 | Prečítané:  4124x

Od stredy nastalo na titulke SME.sk niekoľko malých zmien a pre čitateľov z mobilných zariadení jedna veľká.

Titulka SME.sk dostala responzívnu verziu. Ak si otvoríte web denníka SME na mobilnom zariadení, prispôsobí sa vašej obrazovke a web sa bude ľahšie čítať.

Pri mobilných zariadeniach pribudlo na ľahšiu navigáciu aj spodné menu. Obsahuje odkaz na titulku SME.sk, na najnovšie články, na rebríček najčítanejších článkov za 24 hodín a možnosť prepnúť naspäť na desktop verziu webu.

Malé zmeny na titulke

Titulka SME.sk bude ešte viac kopírovať vizuálnu identitu denníka SME.

Logo sa presunulo z ľavej strany do stredu, hneď pod ním nájdu čitatelia užitočné informácie ako dátum a meniny.

V hlavnom červenom navigačnom menu pribudol odkaz na počasie a menu, cez ktoré sa ktokoľvek ľahko dostane do všetkých sekcií - aj tých, ktoré nie sú v hlavnej ponuke.

Ak si čitateľ zvolí v sekcii regióny svoje mesto, web si zapamätá jeho voľbu a najbližšie už ponúkne odkaz priamo na konkrétny regionálny web.

Prečo responzívna verzia?

Pre responzívnu verziu sme sa rozhodli z niekoľkých dôvodov. Prvým bol komfort čitateľov, ktorí pristupovali na titulku z mobilných zariadení a museli si ručne všetko približovať.

Ďalšou výhodou responzívnej verzie je fakt, že kopíruje klasickú desktopovú podobu SME.sk. To znamená, že ak si čitateľ otvorí web na smartfóne, nájde tam všetko, na čo bol zvyknutý, len to bude usporiadané prehľadne a pod sebou.

Pri mobilných zariadeniach sme mysleli aj na to, aby všetky dôležité odkazy zostali ľahko dostupné - preto pribudlo spodné menu. To bude užívateľa sprevádzať celým webom.

Otázky a odpovede

Ako sa prepnem naspäť do mobilnej verzie?

Po prepnutí do desktop verzie spodné menu zmizne, naspäť sa dá prepuť jednoducho cez odkaz nad pätou stránky.

Prečo je červené hlavné menu na smartfónoch zakryté?

Menu nie je schované, ale zasunuté, môžete si ho horizontálne posúvať alebo jednoducho použiť možnosť MENU a rozbaliť si mapu stránky, kde sa nachádzajú odkazy na všetky sekcie.

Prečo nie sú všetky sekcie responzívne?

Napríklad sekcie Počasie alebo Zdravie sú ešte v starom dizajne, ale pracujeme na tom, aby dostali čím skôr responzívnu verziu.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, pokojne ich píšte do diskusie, budeme na ne odpovedať. Ak ste našli chybu, napíšte na david.tvrdon@smeonline.sk. Ďakujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?