SME.sk spustilo platby za jeden článok. Obsah sa odomkne po dvoch kliknutiach

Autor: Čo je nové na sme.sk | 11.5.2016 o 13:25 | (upravené 12.5.2016 o 6:31) Karma článku: 5,74 | Prečítané:  2251x

Na webe SME.sk je cez mobilnú sieť Orange možné odomknúť článok bez nutnosti kupovať predplatné prémiového obsahu.  

Používatelia bez predplateného prémiového obsahu SME.sk si môžu zakúpiť len ten článok, ktorý ich zaujíma. Majitelia mobilných zariadení, využívajúci dátové služby Orange-u sa k spoplatnenému článku dostanú po dvoch kliknutiach.

Platba za článok funguje v skúšobnej prevádzke  len na webe SME.sk cez prehliadače na  mobilných zariadeniach pripojených do mobilnej siete.  Odomknutý obsah článku  je možné čítať neskôr na akomkoľvek zariadení pripojenom na internet. Tento spôsob platby zatiaľ nie je dostupný v mobilných aplikáciách SME.sk.

Podmienkou realizácie nákupu je pripojenie na dátové služby Orange-u. Platba počas pripojenia na internet cez wi-fi alebo iných mobilných operátorov zatiaľ nie je možná. Platbu nebude možné zrealizovať ani cez SIM karty, ktoré majú blokované SMS platby, čo nie je ojedinelý prípad väčších firemných zákazníkov.


Ako funguje platba za článok

 

  • Na konci spoplateného článku sú umiestnené možnosti sprístupnenia prémiového obsahu.

     

  • Po kliknutí na tlačidlo “Odomknúť”sa zobrazí súhrnná informácia o platbe.

 

Po kliknutí na tlačidlo “KÚPIŤ” sa prémiový obsah sprístupní. Suma 0.50 € bude stiahnutá z paušálu alebo kreditu majiteľa SIM karty.

Sprístupnený článok je možné na mobilnom zariadení, na ktorom bola platba vykonaná, čítať bez časového obmedzenia, bez akejkoľvek registrácie alebo prihlasovania.

Unikátnu url takéhoto článku je možné otvoriť ešte 5-krát na akomkoľvek inom zariadení, teda inom telefóne, počítači, iPade alebo inom tablete.

Budeme radi, ak sa s vašimi skúsenosťami a návrhmi na zlepšenie tejto služby počas testovacej prevádzky podelíte v diskusii pod článkom prípadne nám napíšete na sluzby@smeonline.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?