Nová aplikácia SME pre iOS. Jedna aplikácia pre všetky zariadenia

Autor: Čo je nové na sme.sk | 12.2.2016 o 12:00 | (upravené 23.2.2016 o 10:27) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1653x

Nezaháľali sme ani na začiatku nového roka a pripravili sme novú aplikáciu SME, aby ste mohli sledovať aktuálne správy na iPade, iPhone a aj Apple Watch.

S jedinou aplikáciou SME teraz môžete sledovať najčítanejšie slovenské spravodajstvo na všetkých mobilných Apple zariadeniach. 

Najvýraznejšou novinkou aplikácie je zmena spôsobu navigácie. Sledovali sme rôzne výskumy a najnovšie trendy a rozhodli sme sa vrátiť do aplikácie spodnú navigačnú lištu. Zrýchľuje prístup k najvýznamnejším sekciám aplikácie a zachováva prirodzenú navigačnú filozofiu iOS. V lište si viete jednoducho prepnúť medzi najnovšími, najčítanejšími a hlavnými správami alebo videami.

Po dočítaní každého článku sa môžete jednoducho dostať na nasledujúci článok potiahnutím obrazovky doľava, resp. vrátiť sa na predchádzajúci článok posunutím doprava. Každý článok môžete zdieľať tlačidlom v pravom hornom rohu, aby ste sa vedeli jednoducho podeliť so svojimi priateľmi.

Po novom aplikácia podporuje na iPadoch aj funkcionalitu Split View a Slide Over.

Split View umožňuje používanie dvoch aplikácií naraz na jednej obrazovke. So Slide Over budete môcť rýchlo sledovať správy aj v menšom okne na pravej strane obrazovky.

Ak máte iPhone 6S  alebo iPhone 6S Plus, tak si užijete aj ďalšiu Apple novinku - funkcionalitu 3D Touch, vďaka ktorej získate rýchlejší prístup k počasiu, najčítanejším, najnovším a hlavným správam. Stačí len silnejšie pritlačiť na ikonu aplikácie.

Aby ste zbytočne nemíňali dáta, tak si v aplikácii môžete nastaviť, aby sa vám obrázky zobrazovali iba pri zapnutom wi-fi.

Čerešničkou na torte je používanie aplikácie v múdrych hodinkách Apple Watch, aby ste mali aktuálne spravodajstvo vždy po(na)ruke. Na hodinkách sa zobrazujú najaktuálnejšie správy, ktorých náhľad si môžete prečítať, prípadne si článok uložiť medzi obľúbené a dočítať neskôr na telefóne alebo tablete.

Ďalšie funkcie aplikácie

  1. Cez aplikáciu si môžete jednoducho objednať aj predplatné, aby ste mali prístup k prémiovému obsahu SME. V prípade, že predplatné už máte, cez nastavenia sa môžete prihlásiť.
  2. V každom článku si môžete zmeniť veľkosť písma.
  3. Pre vaše pohodlie sme na iPhone pripravili aj zobrazovanie na šírku v tzv. "landscape" móde.
  4. Ak pri prvom spustení povolíte využívanie lokalizácie, získate prístup k aktuálnemu počasiu a najnovším správam z regiónu, v ktorom sa nachádzate.

Aplikáciu si môžete zdarma stiahnuť v App Store.

article_photo

Vaše nápady a pripomienky k aplikácii môžete posielať na sluzby@smeonline.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?