Nový dizajn SME.sk aj na sekciách domov a svet

Autor: Čo je nové na sme.sk | 14.12.2015 o 11:56 | (upravené 15.12.2015 o 14:05) Karma článku: 7,32 | Prečítané:  3096x

Sekcie domáceho a zahraničného spravodajstva majú od štrnásteho decembra nový responzívny dizajn. Postupne zmeníme dizajn všetkých sekcií.

Čo všetko meníme?

Najviditeľnejšou zmenou je úprava písma. Prispôsobili sme písmo na webe tak, aby boli používané fonty ako v tlačenom vydaní SME (rovnaké písmo, ale prispôsobené pre web).

Nový dizajn dáva väčší priestor fotografiám a ďalším vizuálnym prvkom, a zároveň zjednodušuje čítanie textu. Rôzne ikony sme nahradili jednoznačným označením pre video a prémiový obsah zo SME+.

Čitatelia, ktorí pristupujú na web najmä z mobilných zariadení, sa potešia, pretože všetky sekcie pod novým dizajnom sú responzívne: znamená to, že sa automaticky prispôsobia každému mobilnému zariadeniu a dobre sa budú čítať na mobile aj tablete.

Prispôsobíme sa my, vy už nemusíte

Nový dizajn je čistejší a vzdušnejší, texty nie sú nahustené, čo poskytuje lepšie podmienky na čítanie.

Zároveň sme chceli zlepšiť zážitok z čítania jednotlivých článkov, preto si bude môcť každý upraviť veľkosť písma - zväčšiť ju alebo aj zmenšiť.

Na prvý pohľad najvýznamnejšou zmenou môže byť aj rýchlejšie načítavanie článkov, ktoré sme zoptimalizovali tak, aby sa užívateľom sťahovalo menej dát.

Nové SME.sk už budúci rok

Postupne budeme meniť aj ďalšie sekcie webu a zavŕšením bude redizajn titulky.

Všetky nové prvky testujeme. Ak si všimnete, že nové sekcie sa na vašich zariadeniach správajú neštandardne, dajte nám prosím vedieť.

Napíšte nášmu kolegovi Ondrejovi Podstupkovi na ondrej.podstupka@sme.sk alebo na Twitteri @ondrop.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?