Web SME.sk dostáva nový dizajn

Autor: Čo je nové na sme.sk | 23.10.2015 o 11:35 | (upravené 23.10.2015 o 15:42) Karma článku: 10,13 | Prečítané:  14048x

Prvé sekcie SME.sk dostávajú novú podobu. Postupne tak bude vyzerať celé SME.sk. Za posledné mesiace sme na webe urobili veľa zmien, z ktorých ste si mohli mnohé všimnúť.

Dnešná však bude vidieť viac: spúšťame redizajn sekcií Tech, KultúraRómovia a pod tútu vizuálnu podobu v najbližších mesiacoch prejde celá spravodajská časť webu SME.sk.

Čo všetko meníme?

Najviditeľnejšou zmenou je úprava písma. Prispôsobili sme písmo na webe tak, aby boli používané fonty ako v tlačenom vydaní SME (rovnaké písmo, ale prispôsobené pre web).

Riadkovanie aj odstupy na webe sme však navrhli v prvom rade tak, aby sa dobre čítali na veľkých aj malých obrazovkách.

Okrem písma sme zmenili dizajn článkov aj podstránok Tech, Kultúra a Rómovia. Vidíte na nich podobu, ktorú budeme prenášať aj na ostatné sekcie SME.sk. Už v najbližších týždňoch pod nový dizajn prejde podstránka Ekonomika a pred koncom roka aj správy z domáceho a zahraničného spravodajstva.

Zavŕšenie prinesie nasadenie zmeny na titulke SME.sk.

Nový dizajn dáva väčší priestor fotografiám a ďalším vizuálnym prvkom, a zároveň zjednodušuje čítanie textu. Rôzne ikony sme nahradili jednoznačným označením pre video a prémiový obsah zo SME+.

Čitatelia, ktorí pristupujú na web najmä z mobilných zariadení, sa potešia, pretože všetky sekcie pod novým dizajnom budú responzívne: znamená to, že sa automaticky prispôsobia každému mobilnému zariadeniu a dobre sa budú čítať na mobile aj tablete.

Priamo k obsahu

Zásadnou zmenou prešiel aj dizajn článkov, rovnako ako dlhších prémiových textov. Nový dizajn je čistejší a vzdušnejší, texty nie sú nahustené, čo poskytuje lepšie podmienky na čítanie.

Zároveň sme chceli zlepšiť zážitok z čítania jednotlivých článkov, preto si bude môcť každý upraviť veľkosť písma - zväčšiť ju alebo aj zmenšiť.

Na prvý pohľad najvýznamnejšou zmenou môže byť aj rýchlejšie načítavanie článkov, ktoré sme zoptimalizovali tak, aby sa užívateľom sťahovalo menej dát.

Novú podobu dostali aj dlhé prémiové články zo Sme+. Dnes vyjdú na webe prvé plne responzívne dlhé texty v uhľadenejšom dizajne.

Nemusíte sa tak báť, že otvorenie dlhého článku na mobilnom zariadení vám znemožní jeho čítanie, neuvidíte niektoré prvky alebo sa vám budú zle zjavovať.

Ďalšie novinky

Na jeseň sme spustili tabletové aplikácie pre iPady a mobilné zariadenia s operačným systémom Windows mobile.

Už niekoľko týždňov pozeráte videá na TV SME v novom videoprehrávači založenom na štandarde HTML 5. Týmto sme opustili flashový prehrávač, ktorý s príchodom nového HTML 5 prestávajú prehliadače podporovať

Smerom k moderným webovým štandardom tlačíme aj celé SME.sk. Cieľom je, aby sa všetko zobrazovalo rýchlejšie, lepšie a krajšie a aby do popredia vystúpilo to najdôležitejšie – obsah.

Čo chystáme

Nový dizajn nenasadíme naraz a všade. Za posledné mesiace sme spravili veľa práce na tom, aby sme ho teraz pomerne rýchlo začali uvoľňovať naprieč celým SME.sk.

V priebehu najbližších mesiacov príde zmena aj na titulke, ktorá sa stane rovnako plne responzívnou a bude lepšia na prezerania z mobilných zariadení.

Pripravujeme zároveň lepšie možnosti platby pre našich terajších aj pre budúcich predplatiteľov.

Všetky nové prvky testujeme. Ak sa budú texty z Techu a Kultúry správať na vašich zariadeniach neštandardne, dajte nám prosím vedieť.

Napíšte nášmu kolegovi Ondrejovi Podstupkovi na ondrej.podstupka@sme.sk ale na Twitteri @ondrop.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan je najväčším favoritom. Zapíše sa do dejín svetovej cyklistiky?

Vlani nebol najväčším favoritom, ale aj tak vyhral.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?