Vitajte na úplne nových blogoch

Autor: Čo je nové na sme.sk | 15.5.2014 o 2:13 | (upravené 7.11.2014 o 11:08) Karma článku: 6,83 | Prečítané:  2598x

Sami tomu nemôžeme uveriť, ale v roku 2014 oslávi blog.sme.sk svoje desiate narodeniny. Ubehlo to veľmi rýchlo a my sa stále obzeráme späť na všetko, čo sme spolu za tie roky prežili. Ale aby sme tie narodeniny oslávili naozaj na úrovni, spúšťame úplne nové a lepšie blogy. Čo všetko sa zmenilo?

Čitateľov poteší najmä nový dizajn. Články vyzerajú lepšie. Čítanie je príjemnejšie, a to na počítači aj v mobile. Titulka blogov ponúkať viac kvalitných materiálov.

Blogeri ocenia úplne nové administračné rozhranie. Písanie článkov už je jednoduchšie, práca s fotkami komfortnejšia, systém prehľadnejší.

A popri tom zachovávame všetky dobré veci, ktoré roky fungujú, a vytvárajú jedinečnú atmosféru blogov na SME.

Čo všetko sa mení?

Nový a responzívny dizajn. Nové blogy sú v úplne novej grafike. Zo všetkého sa najviac mení titulka blog.sme.sk. Pri každom článku je fotka autora, vďaka čomu je vizuálne pestrejšia a čitateľ si skôr všimnete, ak jeho obľúbený bloger napíše nový článok.

Celý dizajn je responzívny. To znamená, že sa prispôsobí veľkosti obrazovky, na ktorej si blogy otvoríte. Články by ste preto mali pohodlne čítať na počítači aj v mobile.

Prehľadnejšie menu. Na starej titulke blog.sme.sk náhodný čitateľ ani len netušil, kam by sa mal skôr pozrieť. Na stránke totiž bolo viac ako 200 odkazov, čo ju radilo k najzapratanejším na slovenskom internete. Keďže nechceme našich návštevníkov strašiť, nová titulka je odľahčená. Ľavé vertikálne menu nahradilo prehľadnejšie horizontálne.

Zoznam blogerov. V menu sa dá kliknúť na odkaz “Blogeri”. Tak sa môžete veľmi rýchlo dostať k najlepším blogerom (VIP, ktorí za posledných 30 dní zverejnili aspoň jeden článok), alebo vyhľadať iných vašich obľúbených autorov. Naďalej si môžete pozerať podrobné zoznamy všetkých blogerov a zoradiť si ich napríklad podľa dátumu registrácie, abecedy alebo priemernej čítanosti.

Úplne nový systém, prehľadnejšia administrácia. Bloger sa po prihlásení dostane do úplne nového administračného rozhrania. To je prehľadnejšie, rýchlejšie a stabilnejšie. Už neprehliadnete nové správy od blogerov či administrátorov. Už nebudete dumať, kde si zmeníte nastavenia blogu.

Možnosť spravovať diskusie pod svojimi článkami.  Naši VIP blogeri získavajú novú právomoc - budú si môcť adminovať diskusie pod svojimi článkami. Aj toto je jeden zo spôsobov, ako chceme chrániť našich najcennejších autorov pred útokmi z diskusií. 

Viac miesta na vaše články.  Šírka stránky na blogoch bola vždy menšia ako je na zvyšku stránok sme.sk. Blogeri tak mali na svoje články menej miesta. To sa zmenilo. Celá stránka sa rozšírila o 220 pixelov, a tým získavajú blogeri viac miesta na svoje články a aj na svoj profil v pravom stĺpci.

Viac odkazov na zaujímavé čítanie.  Na konci každého článku ponúkame čitateľom viac odkazov na ďalšie texty. Môžu sa tak ľahko dostať na ďalšie články blogera, viac textov z danej témy a budú mať na očiach aj najdôležitejšie správy zo sme.sk.

Štvorcová fotka blogera.  Všetci blogeri majú na nových blogoch fotku v pomere strán 1:1. Niektorým ju vhodne oreže automat, iní si ju, bohužiaľ, musia zmeniť sami. Dôvodom tejto zmeny je práve prechod na nový dizajn a naša snaha, aby pôsobil konzistentne a vyzeral dobre na počítači aj v mobile.

Informácie o popularite blogera.  Pod fotkou každého blogera nájdete rýchle štatistické dáta, ktoré vám viac povedia o jeho popularite a o tom, koľko článkov už napísal.

Lepší editor textu.  Vieme, že tri štvrtiny našich blogerov píše svoje články najprv v počítači a až potom ich vložia na blog. Avšak pri kopírovaní z Wordu často dochádzalo k technickým problémom a články sa nezobrazovali správne. V novom systéme by mala väčšina najčastejších problémov odpadnúť. Ľahšiu prácu s textom by mal pocítiť každý bloger.

Sloboda v perexe.  Blogeri v našom starom systéme nemohli formátovať text v perexoch (prvých odsekoch) svojich článkov. Aj v tomto im teda vyjdeme v ústrety. Ak budú chcieť text zvýrazniť kurzívou, tučným písmom alebo ho podčiarknúť, budú to môcť urobiť.

Možnosť upravovať článok aj po zverejnení.  Niektorí blogeri nemohli upravovať svoje články po ich zverejnení a zaradení do rubrík. V novom systéme ich môžu aktualizovať všetci. Dátum poslednej zmeny bude viditeľný pod nadpisom článku, čiže aj čitateľ bude ihneď informovaný, že v texte sa niečo zmenilo.

Ľahšia práca s fotografiami, možnosť vytvárať galérie.  Vieme, že mnohí naši blogeri mali problémy s prácou s fotografiami. Starý systém bol v tomto smere ťažkopádny a neintuitívny. V nových blogoch sme práve tejto časti systému venovali veľa energie. Vkladanie fotiek do článku a ich upravovanie by malo byť pohodlné a jednoduché. Blogeri tiež získavajú úplne novú možnosť - môžu si ľahko vytvárať galérie a vkladať ich do článkov.

Easy admin  je nástroj, ktorý veľmi uľahčuje prácu redaktorom a editorom SME.sk. V nových blogoch ho získali aj blogeri. Čítate svoj článok, nájdete preklep a chcete ho rýchlo opraviť? Chcete si pozrieť koľko ľudí ho dnes čítalo? Alebo si chcete rýchlo zmeniť svoj profil? Stačí, ak je bloger prihlásený do systému a k úprave konkrétnej položky sa dostane ľahko a rýchlo. Pri nadpise mu totiž vždy svieti odkaz "Upraviť článok" a pri editovateľných položkách v profile ikonka nastavenia (koliesko). Kliknutím na ne ich môže bloger ľahko a rýchlo editovať. Rovnako rýchlo sa môže dostať aj k podrobnejším štatistikám čítanosti blogu.

A to ešte nie je všetko

Zmien a vylepšení je, samozrejme, viac. Ravnako veľa je aj drobností, ktoré chceme ešte dorobiť, opraviť a vylepšiť. Čaká nás ešte veľa práce. Držte nám palce.

A my vám ďakujeme, že ste našim blogom verní už desiaty rok. 

Ak máte otázky na nový systém alebo ste odhalili chybu, píšte nám na administrator(zav.)smeonline.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan je najväčším favoritom. Zapíše sa do dejín svetovej cyklistiky?

Vlani nebol najväčším favoritom, ale aj tak vyhral.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?