Zmeny na diskusiách - odteraz uvidíte aj zmazané príspevky

Autor: Čo je nové na sme.sk | 15.8.2008 o 8:02 | Karma článku: 11,22 | Prečítané:  10989x

Dnes došlo v diskusnom systéme Sme.sk k jednej z najzásadnejších zmien od jeho vzniku. Odteraz si budete môcť (na vlastné riziko) prezrieť aj diskusné príspevky, ktoré administrátori odstránili.

V prípade, že v diskusii nebol odstránený žiadny príspevok, nevšimnete si žiadnu zmenu.

Ak sa nejaký príspevok porušujúci kódex v diskusii nachádzal, objaví sa v pravom stĺpci aj dolu pod diskusiou upozornenie obsahujúce informáciu o počte zmazaných príspevkov a možnosťou zobraziť ich kliknutím (napríklad ako v diskusii k textu, ktorý práve čítate).

kodex.jpg

Zmazané príspevky sa zobrazia až po odpísaní kontrolného slova z obrázka (captcha), takže nie sú indexované internetovými vyhľadávačmi a vylúčené je ich náhodné zobrazenie čitateľom.

Aký zmysel má zmena?

Pri internetových diskusiách sa stretávajú dve zdanlivo protichodné požiadavky: chceme udržať možnosť slobodnej výmeny názorov, ale zároveň neumožniť agresívnym diskutujúcim odradiť od čítania diskusie slušnú väčšinu.

Pri 160-tisíc čitateľoch, ktorí denne navštevujú Sme.sk, považujeme kontrolu diskusií za nevyhnutnú, aby si debata udržala svoju úroveň. Zároveň však chceme, aby boli zásahy transparentné a každý si mohol sám overiť, či boli oprávnené - a ak so zásahmi nesúhlasí, mohol si jednoducho prečítať aj príspevky, ktoré SME považuje za príliš agresívne, hlúpe, bezobsažné alebo zbytočné. Väčšinu čitateľov už takéto texty pri prvom pohľade do diskusie nebudú obťažovať, zostane im však zachovaná možnosť voľby.

P.S. Pridali sme aj možnosť odoberať všetky príspevky z vybranej diskusie alebo od konkrétneho autora cez RSS.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Nejaké nové miliardy pre Erdogana by sa mali nájsť

Ešte jedna hystéria má predpoklady vypáliť aj škaredšie než v 2015.


Už ste čítali?